Bebek pudrasının 8 farklı kullanımı

Bebeklerin cildi dış dünyayla yeni temas kurduğu için oldukça hassastır. Bebek pudrası hassas ciltler için özellikle bebekler için kurtarıcıdır. Ancak yalnızca bebekler için değil. İşte bebek pudrasının 8 farklı kullanımı…

1. Makyajınızı tamamladıktan sonra

Makyajınızı tamamladıktan sonra küçük bir fırçayla yüzünüze bebek pudrasını sürerseniz makyajınızı sabitleyebilirsiniz ancak çok fazla sürerseniz yüzünüzdeki bronzluğu kaybedebilirsiniz. Bu yüzden hafif sürmekte fayda var.

2. Saçınızda

Saçınızdaki yağlanmadan şikayet ediyorsanız, istenmeyen yağların emilmesi için saç köklerinize az miktarda bebek pudrası dökebilirsiniz.

3. Maskaradan önce

Maskaranızı sürmeden önce kirpiklerinizin üzerine biraz toz pudra sürün böylece daha dolgun kirpiklere sahip olacaksınız.

4. Ayakkabınızda

Eğer ayağınızı sıkan bir ayakkabınız varsa içine biraz bebek pudrası dökmeniz halinde ayaklarınız daha rahat edecektir. Aynı zamanda ayaklarınız da kokmayacaktır.

5. Ağdadan sonra

Ağda yaptıktan sonra bebek pudrası kullanmanız hem cildinizi yatıştıracak hem de cildinize yarar sağlayacak.

6. Koşudan önce

Koşudan önce yaralanabilecek yerlerinize bebek pudrası dökerseniz sizin için doğal bir merhem olacaktır.

7. Koltuk altına

Koltuk altınızdaki nemden kurtulmak için bebek pudrasını deneyin. Aynı zamanda koltuk altarınızı temiz tutacaktır.

8. Yaz sıcağında

Sürdüğünüz güneş kremleri ve sıcakta terlemenizden dolayı plajdaki kumlar vücudunuza yapışır. Bu kumlardan bebek pudrasıyla cildiniz tahriş olmadan kurtulabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: