Çocukların dünyası

Çocuklar çok değişik, bazen bir kahkahayla sizi mutlu ederken, bazen çılgına çevirebilir. Çevirebilir diyorum çünkü bir anları bir anlarına uymayan minik yaratıklar bunlar 🙂 . ’Tam eğleniyor,ha tamam oyalandı’ diyoruz, pat. Çocuk ortada yok. Neden mi? Çünkü son zamanlardaki çocuklar fazla hareketli olabiliyorlar.
İlk doğduklarında ,kullanma kılavuzları da yok ki:) Hiç değilse nasıl davranmamız gerektiği ya da neyi ne kadar vermemiz gerektiğini anlamış olurduk. Ama nasıl kullandığını bilmesek de, bu küçük yaratıklar cidden çok güzeller.

Onlarla öğrenip onlarla yaşıyoruz. Mutlu oluyoruz, seviniyoruz, onlarla büyüyoruz.. Daha birçok şeyde onlarla hayat buluyoruz, bazen bir pazarda ‘’anne bak!domatesler ne kadar güzel’’ derken buluyoruz. bezende bir belediye otobüsünde sizi çıldırtan ses tonuyla bağırıyorlar. En saçma sorularıyla belki de zor sorularla sizi sıkabiliyorlar. Bu sorulardan biri ‘’ben nasıl doğdum’’ oluyor tabiki de.  Size ne cevap vermeniz gerektiğinizi düşünürken aklınıza o malum cevap gelir ‘’seni leylekler getirdi yavrum’’ :)… dedim ya onlarla öğrenip onlarla yaşıyoruz bir bakıma hayatın rengi en durgun zamanınızda sizi ister istemez gülümsemeye zorlayan, bazen de kahkahalar attıran minik yaratıklar.:))

 

%d blogcu bunu beğendi: