Engel düşüncelerde katılaşmış kalplerde

Aşkın kaç yüzü vardır bilmem ama en güzeli bir evlada duyulanıdır. Çünkü o size yaradanın bahşettiği en güzel hediyedir. Onunla ağlar, onunla güler, onunla büyürsünüz. Bir evlada sahip olmak bu dünyada ki en müthiş olmalı, küçük elleriyle ve kocaman gözleriyle size “geldim der”, adeta.

Bir çocuğa sahip olmak en büyük şanstır benim gözümde, hele ki bu dünyanın görünen bir meleğine sahipseniz. Evet, dünyanın görünenin meleğidir, onlar; belki birçok şey için yardıma ihtiyaçları vardır ama gerçek şu ki, bizim onlara ihtiyacımız vardır. Nasıl mı?… Biz, onlardan öğreniriz, asıl sevginin ne demek olduğunu. Öyle güzel seviyorlar ki sanırsınız, sevgiyi kalplerinde taşımıyorlar da onlar sevginin ta kendisiymiş gibi. Bu güzel seven, dünyanın görünen melekleri, her zaman içimizde olan, görünürde engelli olan ama aslında özgürlüğe kanat açan masum kuşlar olan, güzel gülüşlü, sabahları dahi göz kırpan kocaman yeryüzü yıldızlarıdır.

Kalplerimizi, hatta ruhumuzu açmalıyız yeryüzü meleklerine. Öyle sevmeliyiz ki, ruhumuzun parçası olmalıdır. Öyle bir kucak açmalıyız ki, sanki tüm hayatı içine sığdıracakmış gibi… Sözün kısası engel düşüncelerde, katılaşmış kalplerdedir.

Hepinize kucak dolusu sevgiler 🙂 Umutla kalın 🙂

 

%d blogcu bunu beğendi: