Hakkımızda

Çocuğum.NET, 2016 / Ekim döneminde yayın hayatına başladı. Bu projeyi hayata geçirirken , ilk düşüncemiz, sadece ama sadece çocuk dünyasına hitap edecek bir sitenin olmayışıydı. Bu konuda yayın yapan bir çok siteyi incelediğimizde , sadece belli konularda (sağlık, eğitim, aktivite v.s.) konularında bilgi veriliyordu. Bizim arayışımız ise daha farklıydı, “sadece çocuk”…

Biz de , çocuklarla ilgili mizah, eğlence ve diğer bulabildiğimiz ne varsa tek bir çatı altında toplamaya karar verdik. İlk günlerden bugüne yoğun bir talep ve tıklanmaya ulaştık.

Bizi farklı kılan nedir?

Biz, magazinel eğlenceye dayanan bir çocuk sitesiyiz. sitemizde , eğlence, bilim, kültür , sanat , güncel haberleri bulabilirsiniz. Sitemizde Türkiye’ de ilk defa “Çocuk Yazarlık” bölümü yaptık. Çocuk yazarlarımız, kendi dünyalarına göre yazabilmekte, bir nevi köşe yazarlığı yaparken çevrelerinde olup bitene duyarlılık kazanmaktadırlar.

Ayrıca, nostalji köşemizde, büyüklerin dünyası için kendi çocukluk dönemlerini hatırlayabilecekleri bilgiler yer almaktadır. Bunu yaptığımız zaman ki amacımız, çocukların şimdiki dünyası ile geçmişi üst üste koyarak geçmişten kopmamalarını sağlamak, büyüklerin ise çocukluk zamanlarına dair akıllarında kalanları hatırlayabilmelerini sağlamaktır.

Sitemizde, annelerin ve büyüklerin de çocuk dünyasına ilişkin görüş ve düşüncelerini yazabilecekleri sizden gelenler bölümü vardır.

Ayrıca, eğlenceli sosyal medya paylaşımlarımızı da sitemizden takip edebilirsiniz.

Sosyal projelerimiz

Çocuğum.NET, sosyal projelere de ileriki zamanlarda destek verecektir. Bu konudaki fikir ve görüşlerinize her zaman açığız. Düzenlediğimiz etkinliklerle çocuklarımıza destek olacağız.

Son olarak, 

Günümüz internet sitesi ve sosyal medyaya farklı bir “çocuk bakışı” getirdiğine inandığımız Çocuğum.NET, artan okuyucu ve farklı yaklaşımıyla yayın hayatına devam etmektedir. Çocuğum.NET’ le ilgili her türlü bilgi, birikim , paylaşım ve eleştirilerinizi İLETİŞİM kısmına yazarak bize iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Çocuğum.NET ekibi

%d blogcu bunu beğendi: