Okulun “Gölge”si oldu! Peşinden ayrılmıyorlar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un barınaktan alıp bakanlığın bahçesinde beslediği “Pergel” adlı köpeğin fotoğrafını paylaşmasının ardından Bakırköy Oğuzkaan Koleji Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri de “Her Okula Bir Can Dostu” kapsamında K9 cinsi yavru kurt köpeğini sahiplendi

“Gölge” adı verilen köpeğe okul bahçesinde yuva yapılırken öğrenciler kendi aldıkları mamalarla onu besliyor. Çocukların yoğun ilgisine karşılıksız kalmayan Gölge de yeni evine kısa sürede uyum sağladı.

Teneffüse çıkan öğrenciler, Gölge ile bahçede koşup eğlenirken zaman zaman da köpeği sınıflarına alıyor

Çocuklarda hayvan sevgisi ve merhamet duygusu gelişiyor


‘Çocuklarda hayvan sevgisi ve merhamet duygusu gelişiyor’ 

Okul Müdürü Galip Çağatay, Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Her Okula Bir Can Dostu” projesiyle çocuklara hayvan sevgisini aşılayıp onlarda merhamet duygusunu geliştirmenin amaçlandığını söyledi.

Projeye katkıda bulunmak istediklerini anlatan Çağatay, “K9 cinsi yavru kurt köpeği Gölge, bakımı ve aşısı yapılmış ve çocuklara yakınlık gösteren cins bir köpek. Çocuklar teneffüste köpeğin yanına inip onunla ilgileniyor, birlikte geziyorlar, gönüllü mama getirenler var. Bu şekilde çocuklarda merhamet duygusu gelişiyor. Hayvanların da bir can taşıdığını, onların da sevgiye ihtiyacı olduğunu görüyorlar.” diye konuştu.

Öğrenciler, “Gölge çok tatlı, onu çok seviyoruz. Birçok arkadaşımız köpekten korkuyordu, Gölge’ye alıştıkları için şimdi korkmuyorlar.” ifadelerini kullandı.

%d blogcu bunu beğendi: