Oyun Hamurundan Balon Kafa Yapımı

Oyun Hamurundan Balon Kafa Yapımı

         Balon oyun hamurları ile oynarken çocuklarınızın en önemli yardımcı aksesuarları olacaktır, çünkü içerisine doldurduğunuz oyun hamurlarını dağılmadan istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Ayrıca balonun içerisine koyacağınız oyun hamurunun rengi de önemli değildir, hatta renksiz oyun hamuru kullanabilirsiniz.

         Malzemeler;

 1  -Oyun Hamuru

 2-Renkli balonlar

 3-Yapıştırıcı

 4-Göz

 5-Yün iplik

Oyun Hamurundan Balon Kafa Yapımı

  Yapılışı:

         Oyun hamurlarını balonun içerisine girecek şekilede ince uzun bir şekilde yuvalayın ve ardından yapacağınız kafanın büyüklüğüne ulaşana kadar içerisine oyun hamuru doldurun.

Oyun Hamurundan Balon Kafa Yapımı

         İçerisi oyun hamuru ile dolan balona elinizle şekil vererek ve kafa şekline getirin.

         Şekillenen kafamıza gözlerimizi yapıştırın. Göz için hazır satılan gözleri kullanabileceğiniz gibi kapıttan kendinizin yapıp kestiğiniz gözleri de kullanabilirsiniz.

         Yün iplikleri saçının olmasını istediğiniz uzunluklarda kesin ve kadasına istediğiniz şekilde yağıştırın ve şekillendirin.

         İşte çocuklarınızın yapmakta büyük zevk duyacağı balon kafaları hazırdır.Şimdiden iyi eğlenceler…

Oyun Hamurundan Balon Kafa Yapımı

Oyun hamuru şekilleri, oyun hamuru ile neler yapılabilir, oyun hamurundan balon kafa yapımı, oyun hamurundan balon kafa yapımı etkinliği, Oyun Hamurundan Balon Kafa Yapımı, oyun hamuru yapımı, kolay oyun hamuru yapımı, pratik oyun hamuru yapımı, resimli Oyun Hamurundan Balon Kafa Yapımı, videolu Oyun Hamurundan Balon Kafa Yapımı, oyun hamuru nasıl yapılır, renkli Oyun Hamurundan Balon Kafa Yapımı, renkli oyun hamuru nasıl yapılır, çocuklar için Oyun Hamurundan Balon Kafa Yapımı, yoğurma maddaleri yapımı, oyun hamuru etkinlikleri, anaokulu oyun hamuru sanat faliyetleri, çocuklar ile sanat faliyetleri, oyun hamuru yapımı, oyun hamurunu renklendirme,

%d blogcu bunu beğendi: