Özel bir çocuk

Çocuklar..Kendileri, belki de aşkın vücut bulmuş halidir. Kendini yetişkin hisseden her birey, saf temiz masum sevgiyi onlarda görüyor. Asıl çocuklar herşeyin doğrusunu biliyorlar. Çünkü, duygularına kirlilik karışmamıştır. Kirlenmeyen bir sevgi , size sonsuzluğa götürür. Bu nedenledir ki , çocuklar onlarla olduğunuz zaman size sonsuz mutluluğa şahitlik ettirir. Bir film izlemiştim ve o filmi izlediğimde asıl gerçek sevginin bir çocukta toplandığını ve gerçek sevginin bir çocuğu nasıl değiştirebileceğini görmüştüm. Sevgi çocuğu özel kılar ve hayat verir.

Benim , henüz 8 yaşındaki yeğenimle özel bir bağımız var. Çünkü o , başkalarına göre yaramaz, çekilmez bir engelli. Ama , übana göre olması gereken davranışları gösteren bir çocuk..Onunla konuşup sohbet edip, oyunlar oynayan bir dizi şakalarına maruz kalan birini istiyor yanında. Süz, tüm yorgunluğunuzla yatağa geçip uzandığınızda, size arayan “özel” bir çocuk oluyor. Her zaman , beni özlediğini söylüyor. Kendimi o kadar şanslı hissediyorum ki , kurmayı başarabildiği birkaç cümlelerden en güzelini benim için söylüyor. Kendimi şanslı hissediyorum çünkü , en saf ve temiz duygularla bana kalbini açıyor. İşte bundandır sevginin çok çok önemli olması. Çünkü , hiçbir zaman konuşamayacağını düşündüğümü bir birey , sevgiyle birlikte sözcüklerle tanışıyor.

Bir filmden söz etmiştir. Filmi izlerken , böyle bir şeyin mümkün olup olmayacağı beni çok düşündürmüştü. Şimdi , yeğenime baktığımda bu küçük ama engelli çocuk, imkansız hiçbir şey olamayacağını bana gösterdi.

Tüm çocuklar özeldir ama kimisi doğuştan özeldir. Tüm çocuklar gibi , onların da sevgiye ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Bir bitkinin büyümesi için su ne kadar önemliyse, bir çocuğun büyüyüp gelişmesi için sevgi o kadar önemlidir. Sevgiyle sulanan her çocuk, size bir gün meyvesini verir,

Sevgilerimle..

 

%d blogcu bunu beğendi: