Peter Pan’den İlham Alan “Wendy”den Fragman!

Şahan Gökbakar’ın yaratıcısı olduğu ikonik karakteri odağına alan Recep İvedik serisinin yeni filmi Recep İvedik 6, Konya’ya giderken kendisini Kenya’da bulan Recep İvedik’in maceralarını konu ediyor. Recep İvedik’in hayatı kendisine gelen bir davet ile bambaşka bir hal alır. Davet ile Recep İvedik, kuru fasulye festivaline çağırılmaktadır. Daveti memnuniyetle karşılayan Recep, arkadaşı Nurullah’ı da yanına alarak Konya’ya doğru yola koyulur. Daha yolculuğa başlar başlamaz türlü talihsizlikler yaşayan ikili, yolculuğun sonunda kendilerini Konya yerine Kenya’da bulur. Seyahat acentesinin hatası sonucu Kenya’ya gelen Recep ve Nurullah, Türkiye’ye geri dönmenin yolunu arar. Bilmedikleri bir coğrafyada bulunan Recep ile Nurullah, kendilerini birden iki düşman yerli kabilenin arasında bulur. Kendisine has yöntemlerle içinde bulunduğu vahşi dünyada ayakta kalmaya çalışan Recep’in başına bu süreçte birbirinden ilginç olaylar gelir.

Fox Searchlight bünyesinde geliştirilen ve ilhamını Peter Pan kitabından alan Wendy‘den fragman paylaşıldı. Oscar adaylığı bulunan Benh Zeitlin yönetmenliğindeki Wendy’nin fragmanında çocukların özgürlüğe kavuşmasına ve fantastik bir dünyaya adım atmalarına tanık oluyoruz. Ama zamanla kaybolan özgürlük, yerini yetişkin egemenliği ve tutsaklığa bırakıyor…

Klasikleşen Peter Pan hikayesinin beyaz perde uyarlaması olan Wendy, küçük bir çocuğun yaşamına odaklanıyor. Zamanın akmayıp, yaşlanmanın engellendiği gizemli bir adada kaybolan Wendy, kendisini büyük bir maceranın içinde bulur. Wendy, burada ailesini, özgürlüğünü ve gençliğin neşeli ruhunu büyümenin ölümcül tehlikesinden kurtarmak için savaşmak zorunda kalır.

Wendy’nin yönetmenliğini Beasts of The Southern Wild ile Oscar adaylığı alan, Glory At The Sea kısa filmine imza atan Benh Zeitlin üstleniyor. Senaryoda Behn Zeitlin’in yanı sıra Elizabeth Zeitlin’in imzası bulunuyor. Oyuncu kadrosunda ise Shay Walker, Tommie Lynn Milazzo, Stephanie Lynn Wilson gibi isimler yer alıyor.

Wendy yurt dışında 28 Şubat tarihinde sinemalardaki yerini alacak. Ancak ülkemiz için bir vizyon tarihi mevcut değil.

Filmin yönetmen koltuğuna Togan Gökbakar otururken oyuncu kadrosunda Şahan GökbakarNurullah ÇelebiSomer Karvan, Furkan Bayraktar gibi isimler bulunuyor.

%d blogcu bunu beğendi: